• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/trabzontelcit
  • https://twitter.com/trabzontelcit

Tel Çit

Trabzon Tel Örme ve Çit Sanayi 25 Yıllık Deneyimi İle Her Zaman ki Gibi Başı Dik ve Alnı Açık Bir Firma Olmaktan Gurur Duymaktadır.

Bugüne Kadar Tamamlamış Olduğu Bütün Projelerden Başı Dik Olarak Çıkmayı Başaran Aldığı İşlerin Sorumluluğunu Taşıyan ve Zamanında İşini Teslim Eden Bir Firmadır.

Firmamız Tam Otomatik Makina İle Günde Ortalama 2500 m2 Tel Üretimi Yapabilen Trabzon Şehrinde ki Tek Firmadır. Uzman Ekiplerle Yolumuza Devam Etmeyi Kendimize Başarı Olarak Görmekteyiz. Bize Duyulan Güven ve Yaptığımız İşlerle Gün Gibi Ortadayız.

Tel Çit günümüzde insan hayatında çok büyük bir önemi olan güvenlik ve estetiğin en önde gelen belirleyici unsurlarından biri olmuştur. Evimizin bahçesinde, spor yaptığımız alanlarda, kreşlerde, okullarda, hayvan barınaklarında tel çitin farkında olmasak da günlük hayatımızda hemen her gün karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Peki, ama tel çit nedir?
 
Tel Çit Nedir?
Çit önceleri bağ, bahçe, tarla gibi yerlerin çevresine çalı ağaç gibi şeylerden çekilen duvar türü, koruma amaçlı yapılan bir bent idi. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte hem korunacak şeylerin neviinde hem de onları korumak için kullanılan materyallerde büyük bir değişim ve çeşitlilik söz konusu olmuştur. Tüm bu materyaller tel çit adıyla anılır olmuştur. Bu çeşitlilik içinde belli başlı unsurlar şunlardır. Dikenli teller, Jiletli teller, Panel çitler, Beton Direkli Tel örgüler, bahçe çitleri vs...
 
Tel Çit Kullanım alanları
01. Askeri Tesisler, toplu konut, fabrika, sanayi tesisleri
02. Villa,
03. Ülke Sınırları
04. Rafineriler
05. Doğalgaz Boru Hatları
06. Enerji Merkezleri
07. Cezaevleri.
08. Fabrikalar
09. Siteler
10. Spor Sahaları 
11. Okul
12. Hayvan Barınakları Ve daha birçok alanda kullanılır.
 
Tel Çit Hakkında Önemli Bilgiler
 
Kullanım alanına göre tel çit seçimleri uzmanlar tarafından belirlenmelidir.
 
Arazilerde kullanılan tel çit ile bir sitenin etrafını çevirirken kullanılan tel çit aynı olamayacağı gibi kullanılacak malzemenin kullanım ömrü ve kullanılacak ebatlar vs önemlidir.
 
İnsanlar bazı durumlarda güvenliği ön planda tutan tel çit uygulamaları isterken başka bazı durumlarda estetiği ön planda tutan uygulamalar istemektedirler. Veya hem güvenlik hem estetik birlikte talep edilen tel çit uygulamaları söz konusu olabilmektedir. Tüm bunlara uygun çözümleri bu işin uzmanlarına danışarak malzeme seçiminden uygulama şekline kadar bir plan içerisinde yürütülmesinde fayda vardır. İşte biz tam da bu nokta da hizmet için varız.