• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/trabzontelcit
  • https://plus.google.com/u/0/b/117032262906350358648/117032262906350358648/about?hl=tr
  • https://twitter.com/trabzontelcit

Çelik Halatlar

Yüzey stabilizasyon uygulamalarında ve koruma amaçlı uygulanan kaplama sistemlerinin desteklenmesinde kullanılan, farklı çaplarda ve özelliklerde çelik halatlar vasıtası ile ankrajlar ve kaplama malzemeleri arasında tam ve bütün bir yük dağılımı sağlanarak, kaya veya zemin yüklerinin düzgün olarak ankrajlara ve dolayısı ile sağlam zemine aktarımı sağlanılmaktadır.

Kompozit sistemlerde, donatı olarak imalat aşamasında birlikte örülmüş çelik halatlara ek olarak, farklı tip ve çaplarda çelik halatlar ile kuşaklamalar yapılarak destek sağlanılır. Diagonal veya doğrusal olarak serilen bu halatlar ekstra bir mukavemet sağlayarak, mevcut sistemin dayanımını arttırmaktadır.

Çelik Halat ile insanların geçmesi için veya araçların geçişi için köprü yapılabilir.

Köprü yapımı için halatlar köprüde taşıyıcı özelliğindedir.

Köprü halatları kullanım yerine göre galvanizli veya siyah olabilir.

Köprü Halatları için bir örnek resmi yukarıda yayınlıyoruz.

YASAL UYARI
Trabzon Tel Örme ve Çit© 1989 - 2016 Her Hakkı Yasal Olarak Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm Yazı / Haber / İçerik ve Görsellerin Her Hakkı Saklı Kalmak Koşulu İle Trabzon Tel Örme ve Çit Fabrikasına Aittir. Kaynak Gösterilse Bile Bu Sitede ki Yazı / Haber / İçerik ve Görsellerinin Tamamı İzin Alınmadan Kesinlikle Kullanılamaz. Ancak Alıntılanan Bu Yazının / Haberin / İçeriğin veya Görselin Bir Bölümü Alıntılanan Yazıya Aktif Link Verilerek Kullanılabilir. İzinsiz Kullanıldığında Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 5846 Maddesi Gereğince, Kullananlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanır.